kolorum  >  oferta


oferta
etapy współpracy
projekt
pod klucz
doradztwo

   Pracownia KOLORUM oferuje pełny wachlarz usług związanych z architekturą i aranżacją wnętrz. Głównymi filarami naszej działalności jest aranżacja oraz projektowanie wnętrz prywatnych, komercyjnych, publicznych oraz stoisk targowych i wystaw. Zajmujemy się również projektowaniem i wykonawstwem mebli na wymiar.

   Oferujemy Państwu kompleksową oferta, która obejmuje każdy etap działań - od projektu po realizację i to od Państwa oczekiwań uzależniamy zakres wykonywanych usług.

   Naszym celem jest najwyższej jakości przestrzeń dopasowana do Państwa potrzeb oraz wymagań, wzbogacone naszym doświadczeniem i wsparciem przy realizacji. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i gwarantujemy elastyczne podejście do współpracy.

   Siłą projektowanych przez nas przestrzeni jest funkcjonalność i detal.

wykonujemy:

+ kompleksowe i częściowe projekty wnętrz (np. zmiany na potrzeby deweloperów)

+ doradztwo i konsultacje przy zakupie nieruchomości oraz projektów typowych

+ opracowania aranżacji okazjonalnych wystrojów wnętrz komercyjnych oraz oprawy imprez

+ nadzory i realizacje "pod klucz"

+ projekty "na odległość" dla inwestycji krajowych i zagranicznych

+ zapewnienie obsługi wykonawczej dla realizacji naszych projektów

+ dostawę materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia


   Osoby, które są zainteresowane naszą ofertą zapraszamy na niezobowiązujące, bezpłatne spotkanie, na którym zaprezentujemy osobiście możliwe formy współpracy. Pozwala ono również poznać nasze atuty i pełne portfolio oraz pomoże w świadomym podjęcie przez Państwa decyzji o ewentualnej z nami współpracy.

1 WYWIAD - zbieranie informacji

   Wywiad jest naszym pierwszym kontaktem z klientem. Staramy się jak najlepiej poznać Państwa oczekiwania, wymagania i gusta. Przygotowaliśmy specjalną ankietę pozwalającą na dokładną analizę Państwa potrzeb funkcjonalnych i upodobań estetycznych.

2 KONCEPCJA - funkcja i kolorystyka

   Bazują na przeprowadzonym wywiadzie przygotowujemy 2-3 koncepcje układu funkcjonalnego projektowanego wnętrza. Na bazie przedstawionych propozycji oraz otrzymanych uwag oraz korekty powstaje finalny układ funkcjonalny wnętrza. Jego akceptacja pozwala na przejście do kolejnego etapu, czyli widoków ortogonalnych ścian.

   W oparciu o Państwa oczekiwania odnośnie stylu i charakteru przygotowujemy widoki wszystkich ściany z widocznymi elementami wyposażenia oraz kolorystyką ścian. Na tym etapie pracujemy na konkretnych materiałach, które staramy się Państwu prezentować podczas spotkań w biurze lub specjalistycznych sklepach. Akceptacja widoków ścian pozwala przejść do kolejnego etapu, którym są wizulaizacje pomieszczeń.

   Wszystkie etap prac oraz każda korekta są przesyłane do Państwa mailowo i/lub omawiane w trakcie spotkań w pracowni lub w oparciu o komunikację na odległość.

3 PROJEKT TECHNICZNY - dokumentacja projektowa

   Akceptacja wizualizacji kończy procesu kreacji. W oparciu o wypracowaną koncepcję przygotowujemy szczegółowy projekt wykonawczy, który zawiera wszystkie rysunki techniczne – pełna inwentaryzacja, zwymiarowane rzuty po zmianach, rzut funkcjonalny, widoki ścian z ułożeniem płytek, projekt powdieszanych sufitów, projekt elektryki, projekt, ogrzewania, projekt wody, rysunki mebli i innych indywidualnie projektowanych elementów wyposażenia oraz detali.

   Przeciętny czas przygotowania gotowej dokumentacji projektowej od momentu akceptacji finalnej koncepcji wynosi około 2-3 tygodni.

4 KOSZTORYS - zestawienia materiałów

   Równocześnie z dokumentacją techniczną przygotowujemy szczegółowy wykaz wszystkich elementów wyposażenia i materiałów wykończeniowych potrzebnych do realizacji wnętrza zgodnie z projektem.

5 NADZÓR - wizyty na budowie

   W zależności od Państwa decyzji o potrzebie naszego nadzoru możemy zaproponować różne jego formy. Mogą to być konsultacji na miejscu inwestycji, pełny nadzór nad ekipą i/lub dostawami produktów lub pełna koordynacja działań w kompleksowej usłudze "pod klucz".


   Naszym celem jest tworzenie wnętrz dopasowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań, zarówno funkcjonalnych jak i estetycznych inwestorów. Dzięki naszemu doświadczeniu wypracowaliśmy własny system pracy z Klientem, który pozwala na dopracowanie koncepcji i wypracowanie najlepszych rozwiązań oraz przemyślanego detalu w jak najkrótszym czasie.

Podczas projektowania staramy się nie tylko kreować, ale również doradzać, pomagać w podejmowaniu najlepszych decyzji oraz pokazujemy możliwości. Ostateczny efekt, w postaci projektu wnętrza, jest wypadkową naszych działań i decyzji Inwestora.

Dla naszych Klientów przygotowujemy projekty o różnym zakresie. Do najczęściej wybieranych projektów należą projekt funkcjonalny lub kompleksowy.

Projekt funkcjonalny

   Forma projektu często wybierana przez osoby chcące dokonać zmian w układzie jeszcze budowanych obiektów np. zmiany lokatorskie w przybadku obiektów wielorodzinych lub podczas projektu domu jednorodzinnego. Projekt funkcjonalny jest jednocześnie pierwszym etapem kompleksowego projektu wnętrza.
Projekt koncepcyjny

   Projekt koncepcyjny jest rozwiązanie pośrednim pomiędzy projektem funkcjonalnym a kompleksowym. W jego wyniku powstaje projekt wnętrza, który dzięki wizualizacją pozwal na zobrazowania zastosowanych rozwiązań oraz wyglądu pomieszczeń Klientowi.

Projekt kompleksowy

   Projekt kompleksowy jest procesem pozwalającym na świadome przejście Inwestora od wstępnych wizji po finalny wygląd wnętrza. Daje on komplet informacji wykonawcom, pozwalając na sprawną realizację i wdrożenie planowanych założeń. Dzięki kosztorysowi pozwala na dokładne domknięcie kwestii budżetowych i wdrożenie ewentualnych zmian czy oszczędności.

Projekt funkcjonalny zawiera:

- inwentaryzacja

- 2-3 propozycje funkcjonalne przestrzeni wraz z ilością korekt niezbędną do wypracowania satysfakcjonujących inwestora rozwiązań,

- rysunki techniczne w postaci rzutów z określoną lokalizacją punktów instalacji elektrycznej, hydraulicznej, CO.


Projekt koncepcyjny zawiera:

- wszystko to co projekt funkcjonalny oraz dodatkowo:

+ dobór kolorystyki wnętrza

+ widoki ścian z rozmieszczeniem mebli oraz innych artykułów wyposażenia wnętrz

+ projekt sufitów podwieszanych

+ plansze z wykorzystanymi / proponowanymia materiałami i produktami

+ wizualizacje pomieszczeń


Projekt kompleksowy zawiera:

- wszystko to co projekt koncepcyjny oraz dodatkowo:

+ szczegółowe projekty indywidualnych mebli i dodatków

+ pełny szczegółowy kosztorys

+ lista producentów oraz dostawców

+ szacunkowe wyceny kosztów mebli i dodatków wykonywanych na wymiar


NADZÓR

   Naszym klientom oferujemy usługę nadzoru autorskiego. Nadzor pozwala na częściowe lub całkowite odciążenie inwestora z potrzeby inspekcji nad realizacją prac wykończeniowych oraz zapewnienie spójności realizowanych prac z projektem wnętrza.

   Nadzór autorski w najprostszej formie, ma formę spotkań z wykonawcami prac na terenie inwestycji. Spotkania służą głównie ocenie jakości oraz postępów realizowanych prac, odpowiadaniu na pytania wykonawców i/lub wprowadzaniu zmian jeśli takowe wymagane są w związku z nieprzewidzianymi wcześniej okolicznościami technicznymi lub wynikają ze zmian zleconych przez inwestora.

DOSTAWA MATERIAŁÓW

 Na etapie doboru materiałów wykończeniowych przygotowujemy zestawienie elementów potrzebnych do realizacji wnętrza zgodnie z przygotowywanym projektem. Na życzenie Klienta możemy zapewnić dostawy tych elementów.

   Dzięki zamówieniu wszystkich lub większości elementów i materiałów w jednym miejscu, Klient uzyskuje najwyższy komfort obsługi i jeden podmiot obsługujący proces zamówień i dostaw.


    W związku z dużą ilości zapytań wprowadziliśmy usługi doradcze, które mają na celu pomoc naszym inwestorom w dokonaniu jak najlepszych decyzji. Świadczymy usługi dordcze w zakresie:

- zakupu nieruchomości ( domy, mieszkania, grunty)

- wyborze projektów typowych ( domów oraz zabudowy komecyjnej)

   Usługa jest realizowana w formie spotkań lub drogą elektroniczną. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu dokonujemy analizy przedstawionych ofert pod kątem Państwa ooczekiwań. Na zakończenie przedstawiamy pisemne podsumowanie z opisem mocnych i słabych stron każdej oferty. W przypadku projektów typowych staramy się zaproponować jakieś dodatkowe alternatywy.

kolorum.pl © 2016